ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12916340
*
nr 1291 6340
Spegel
Tennram, 20-tal, 68x40 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 20:15:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 19:27:20
1
300 kr
25/11 19:51:38
2
350 kr
25/11 20:00:22
1
400 kr
25/11 20:01:49
2
450 kr
25/11 20:02:25
1
500 kr
25/11 20:05:51
2
600 kr
25/11 20:06:21
1
700 kr
25/11 20:08:05
2
800 kr
25/11 20:08:32
1
900 kr
25/11 20:09:36
1
Vinnande bud
25/11 20:10:18
2
1.000 kr
25/11 20:10:18
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar tennram
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1291 6340
Spegel
Tennram, 20-tal, 68x40 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 19:27:20 | 1 | 300 kr |
| 25/11 19:51:38 | 2 | 350 kr |
| 25/11 20:00:22 | 1 | 400 kr |
| 25/11 20:01:49 | 2 | 450 kr |
| 25/11 20:02:25 | 1 | 500 kr |
| 25/11 20:05:51 | 2 | 600 kr |
| 25/11 20:06:21 | 1 | 700 kr |
| 25/11 20:08:05 | 2 | 800 kr |
| 25/11 20:08:32 | 1 | 900 kr |
| 25/11 20:09:36 | 1 | Vinnande bud |
| 25/11 20:10:18 | 2 | 1.000 kr |
| 25/11 20:10:18 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar tennram
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



